TISZAÚJVÁROS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
KÉPVISELŐ-TESTÜLETÉNEK
20/2023. (IX.27.) önkormányzati rendelete
Tiszaújváros Partnerségi Egyeztetési Szabályzatáról szóló 16/2017. (VI.30.) önkormányzati rendelet hatályon kívül helyezéséről
Tiszaújváros Város Önkormányzatának Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 1. pontjában meghatározott feladatkörében eljárva, Tiszaújváros Város Önkormányzata Képviselő-testületének Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 8/2018. (III.29.) önkormányzati rendelet 1. melléklet 3. pontjának 3.9. alpontjában biztosított véleményezési jogkörében eljáró Városüzemeltetési, Rendészeti és Városmarketing Bizottság véleményének kikérésével a következőket rendeli el:
1. §
Hatályát veszti a Tiszaújváros Partnerségi Egyeztetési Szabályzatáról szóló 16/2017 (VI.30.) önkormányzati rendelet.
2. §
Ez a rendelet 2023. október 1-jén lép hatályba.
Dr. Juhos Szabolcs s.k Dr. Fülöp György s.k.
jegyző polgármester
Végső előterjesztői indokolás
A Képviselő-testület a 2017. júniusi ülésén fogadta el a Tiszaújváros Partnerségi Egyeztetési Szabályzatáról szóló 16/2017. (VI.30.) önkormányzati rendeletet (a továbbiakban: Partnerségi rendelet), melyre a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet alapján került sor. A HÉSZ módosításával kapcsolatos jelenlegi eljárást a településtervek tartalmáról, elkészítésének és elfogadásának rendjéről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 419/2021. (VII. 15.) Korm. rendelet alapján kell lefolytatni.
A két rendelet között lényeges különbség van a lefolytatás módját és a partnerségi egyeztetések határidejét illetően. Az első, hogy jelen eljárást már az E-TÉR elektronikus felületen kell lefolytatni és e felületen ennek megfelelően kell a partnereket tájékoztatni, valamint a beérkező véleményeket is e felületre kell feltölteni a meghatározott határnapokig. A második, hogy a Partnerségi rendelet teljesen más, hosszabb határidőket szab meg, melyek 2017-ben a 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet előírásait követve kerültek rögzítésre a Partnerségi rendeletbe.
Tehát a 419/2021. (VII. 15.) Korm. rendelet alapján a partnerek immáron elektronikus felületen kapnak teljes körű tájékoztatást, és amennyiben a Partnerségi rendelet továbbra is hatályban maradna, nem lennének teljesíthetőek az E-TÉR-hez kapcsolt határnapok, vagy pedig az elektronikus eljárást meg kellene szakítani, ami annyit jelentene, hogy minden egyes megszakítás után az elektronikus egyeztetési folyamatot újra kellene indítani és ez mintegy három hónappal indokolatlanul meghosszabbítaná e folyamatot. Erre tekintettel javaslom a Partnerségi rendelet hatályon kívül helyezését.