iselő-testülete megtárgyalta a Tiszaújvárosi Kábítószerügyi Egyeztető Fórum 2025. évi drogprevenciós tevékenységével összefüggő elvárások megfogalmazására vonatkozó javaslatot, mely alapján az alábbi elvárásokat határozza meg: 1./ Hatékony intézményi együttműködés és koordináció:
A KEF továbbra is törekedjen a drogpolitikában érintett szervezetek, intézmények tervszerű, összehangolt együttműködésére, biztosítva a közös célokhoz igazodó rendszeres kommunikációt, valamint az érintettek összehangolt részvételét a drogprevenciós folyamatokban.
2./ Szakmai kompetenciák fejlesztési és továbbképzési támogatása:
A KEF aktívan támogassa a szakemberek részvételét szakmai konferenciákon, műhelymunkákon, tanulmányutakon és más képzési programokon, elősegítve a legújabb módszerek és ismeretek elsajátítását, ezzel biztosítva, hogy a drogprevencióban résztvevő szakemberek naprakész, innovatív ismeretekkel rendelkezzenek, és képesek legyenek hatékonyan alkalmazkodni a változó kihívásokhoz.
3./ A drogprevenció interdiszciplináris megközelítése:
A KEF szakmai tevékenysége épüljön az egyes szakterületek (pl.: szociális, egészségügyi, oktatási és rendészeti szektorok) összehangolt együttműködésére, mely során kiemelt figyelmet kell fordítani az aktuális városi egészségterv irányelveinek és célkitűzéseinek beépítésére, hogy a KEF munkája hatékonyan támogassa a városi szintű egészségfejlesztési stratégiákat.
4./ Helyzetelemzés és szükségletek feltérképezése:
A KEF az elmúlt évekhez hasonlóan kísérje figyelemmel a drogprevencióval kapcsolatos helyzetet, aktuális kihívásokat, változó trendeket. Szükség szerint – a mindenkori költségvetési lehetőségek figyelembevételével – gyűjtsön adatot a helyi szintű drogproblémáról, felhasználva a statisztikai adatokat, kutatásokat, szakmai jelentések és a kapcsolódó intézmények és szakemberek visszajelzéseit.
5./ Társadalmi érzékenyítés és szemléletformálás:
Továbbra is a KEF tevékenységének részét képezze a már korábban megkezdett egészségfejlesztés és prevenció, kiemelt figyelmet fordítva az iskolás korosztály, a szülők és a pedagógusok tájékoztatására, valamint a széleskörű ismeretterjesztésre. Cél a társadalmi tudatosság növelése egy egészségesebb, felelős és tájékozott közösségi működés előmozdítása érdekében.
Felelős: polgármester
jegyző
Határidő: 2025. december 31.